Kardiomiopatie i zapalenie mięśnia sercowego

Kardiomiopatie-i-zapalenie-miesnia-sercowego-kardiomedical.jpg

Naszą diagnostykę rozpoczynamy od rozpoznania kardiomiopatii na podstawie zebranego wywiadu, badania fizykalnego, dostępnych badań laboratoryjnych oraz EKG.

  • pomocne w diagnostyce i ustalaniu rokowania jest oznaczanie NT-pro-BNP (N-końcowego fragmentu (pro) peptydu natriuretycznego typu B)  Troponiny i  CRP (link do szybkich testów diagnostycznych) – badania te wykonujemy w trakcie wizyty (czas oczekiwania około 30 minut).

W drugim etapie ustalamy rodzaj kardiomiopatii (przerostowa, rozstrzeniowa, niescalenie, arytmogenna dysplazja prawej komory itp):

W trzecim etapie staramy się ustalić potencjalną przyczynę kardiomiopatii (amyloidoza, choroba Fabry`ego, choroby metaboliczne, choroba niedokrwienna serca):

Na zakończenie podsumowujemy wszystkie uzyskane informacje i dobieramy optymalny sposób postępowania. W czasie leczenia nasi pacjenci nie zostają sami. Prowadzimy wizyty kontrolne, pomiędzy którymi pacjenci mogą kontaktować się z Poradnią. Pomagamy w rozwiązywaniu trudnych problemów (konsultacje telefoniczne i mailowe, e-wizyty, e-recepty).

CZYTAJ WIĘCEJ

Copyright by KardioMedical 2021. All rights reserved. Design by www.goodstudio.pl