System monitorowania EKG (metodą Holtera)

holtery-EKG-kardiomedical.jpg

Najbardziej znanym systemem monitorowania pracy serca jest 24 godzinne monitorowanie EKG metodą Holtera. Obecnie co raz częściej zaleca się monitorowania trwające 48-72 godzin co jest zgodne z najnowszymi standardami.

W naszych poradniach posiadamy szeroką ofertę badań z zastosowaniem systemów monitorowania:

  • 24/48/72 godzinne monitorowanie EKG metodą holtera-systemy 12 kanałowe
  • 5-7 dobowe monitorowanie EKG metodą holtera-systemy 12 kanałowe
  • wielodobowe monitorowanie metodą event Holtera
  • holter EKG bezprzewodowy

Monitorowanie EKG metodą Holtera jest nieinwazyjne i można je wykonywać u kobiet w ciąży. Podczas badania ocenia się pracę serca w czasie snu oraz codziennej aktywności. Umożliwia to diagnostykę takich objawуw jak: kołatanie serca, uczucie nierównego, zbyt szybkiego lub zbyt wolnego bicia serca, które może pojawiać się o różnych porach dnia i nocy. Badanie pomaga w korelacji objawów odczuwanych przez chorego (takich jak zawroty głowy, uczucie kołatania serca, duszność czy bуl w klatce piersiowej) ze zmianami w EKG. Dodatkowo urządzenie posiada przycisk „Event”, służący do dodatkowego zaznaczania momentуw arytmii. Badanie wykonuje się również w celu potwierdzenia lub wykluczenia kardiologicznych przyczyn omdleń czy zasłabnięć. Dzięki tej metodzie można rozpoznać napadowe, krótkotrwałe zaburzenia rytmu serca, które mogą być niewykrywalne w pojedynczym badaniu EKG.

Pracujemy na najbardziej zaawansowanych holterach serii Medilog – FD12plus. FD12plus to rejestratory długoterminowe, 12-kanałowe(pełna wstęga EKG) i wyposażone w unikalną technologię PureECG(wysoka jakość zapisu dzięki wysokiej częstotliwości prуbkowania i tłumieniu zakłуceń na poziomie 128 db).

 

Dedykowane oprogramowanie Darwin2 zapewnia:

  • analizę EKG z oceną HRV(zmienności rytmu serca), analizę zmian odcinka ST, odstępu QT i stymulatora, wykrywanie QRS w czasie rzeczywistym, wykrywanie fali P, analizę przedsionkową, analizę ruchu, nawet 14-dniowy czas zapisu
  • wykrywanie zaburzeń oddychania w czasie snu
  • ocenę „fire of life” czynności układu autonomicznego-ważnego parametru wpływającego na odległe rokowanie

 

Więcej informacji o urządzeniu: 

Copyright by KardioMedical 2021. All rights reserved. Design by www.goodstudio.pl